Jak do mnie dojechać?

Tutaj piszę, jak dotrzeć do mojej chałupy (Wrocław, Wyszyńskiego 120/122/4).

 • Koleją – wyszukajcie połączenia od siebie do Staropiastowskiego Grodu. Najbliżej mnie jest stacja Wrocław Nadodrze (ok. 10 minut drogi piechotą), jednak nie każdy pociąg jadący przez Wrocław tam się zatrzymuje i czasami elektroniczny rozkład jazdy pociągów każe wam się przesiadać na dworcu głównym. Jeśli przesiadka wymaga czekania powyżej 10 minut, jedźcie tylko do Głównego, a dalej – patrz „Komunikacją miejską”.
 • Pekaesem – niestety kolej nie wszędzie dociera. W takim wypadku przydatne okazać się mogą połączenia autobusowe. Można użyć elekronicznego rozkładu jazdy autobusów (uwaga, informacje podawane są bez gwarancji, więc najlepiej je jeszcze potem sprawdzić na stronie konkretnego przewoźnika). Ponieważ dworce kolejowy i autobusowy położone są koło siebie, dojazd jest taki sam jak w przypadku jazdy od dworca kolejowego.
 • Komunikacją miejską – rozkłady można sprawdzić na stronie Wrocławia, dział „Komunikacja”. Koło mojej chaty przejeżdżają autobusy A, N, 128 (zaleca się wysiadanie na przystanku „Damrota”, ale w godzinach szczytu ze względu na tworzące się korki lepiej wysiąść na wcześniejszym przystanku „Nowowiejska”) oraz tramwaje 0 (jest to linia okólna, więc należy ją podzielić na 0L i 0P – w przeciwnych kierunkach), 1 (przystanek „Wyszyńskiego”), 6, 11 i 23 (przystanek „Most Warszawski”). Od dworców kolejowego i autobusowego najlepiej dojechać autobusem linii N (przystanek-pętla koło południowego wyjścia z dworca kolejowego, aby dojść od dworca autobusowego trzeba przy końcu peronu „dla wysiadających” przejść przez ulicę na światłach) bądź tramwajem 0L (przystanek na lewo od głównego wyjścia z dworca, na ul. Piłsudskiego równoległej do linii kolejowej). Poza tym można jechać tramwajem 9 lub 17 do przystanku „Ogród Botaniczny”, a potem przejść 500 metrów „z buta” lub przesiąść się na A, N lub 128 (kierunek Litewska, Pl. Daniłowskiego, Zakrzów).
  (Chwilowo tramwaj 11 nie dojeżdża do mojego domu – zamiast nich mam linię 74.)
 • Busem – czasami też trzeba. Jeśli można, trzeba wysiąść na przystanku „Pl. Grunwaldzki” i wsiąść w tramwaj linii 0L na wyspie centralnej, kierunek „Dworzec Nadodrze”. Jeśli jednak nie można, prezentuję dojazdy z miejsc najczęstszego przystawania busów.
  • Sieradzka – tramwajem 8 od przystanku „Dyrekcyjna”.
  • Dawida – tak jak od dworca, do którego idzie się koło Dyrekcji PKP (taki monumentalny budynek).
  • Dw. Świebodzki – tramwajem 0L.
 • Samochodem – mój dom leży koło tzw. AA (Arterii Alternatywnej, dla krajowej 8). Należy jechać krajową 8; jeśli jedzie się w kierunku Warszawy, odbijamy na pl. Wróblewskiego (czyli wtedy, kiedy nagle z wąskiej, niebezpiecznej, brukowanej ulicy Pułaskiego wjedziemy na szeroki, choć niezbyt równy asfalt). Krajowa 8 wkrótce skręca w prawo, na bardzo charakterystyczny most Grunwaldzki. My jedziemy prosto. Pokonujemy betonowy most Pokoju, kilka świateł; w pewnym momencie droga staje się brukowana (jedziemy cały czas prosto). Liczymy światła od momentu „zbrukania się” drogi, za drugimi wybieramy drugą boczną uliczkę w lewo i w nią wjeżdżamy. Teraz, jak tylko możemy, skręcamy w prawo, a następnie wypatrujemy z prawej strony wjazdu w podwórko. Jeśli wjedziemy właściwą bramą, jesteśmy na miejscu.
  W drugą stronę z drogi nr 8 odbijamy na drugich światłach we Wrocławiu, za supermarketami z prawej, kiedy to „ósemka” zjeżdża w lewo. My jedziemy prosto, przejeżdżamy plac Kromera, przejeżdżamy most Warszawski i na rozwidleniu za nim zjeżdżamy w lewo. Wypatrujemy z prawej strony wjazdu w kształcie bramy, w który się tarabanimy i który okazuje się być ul. Cinciały. Zaraz na początku ulicy wjeżdżamy na podwórko z lewej i jesteśmy w domu.

I to by było na tyle. Dla zwolenników innych środków transportu (np. helikopterów) mam link do Google Maps. nich

Reklamy

Komentarze 2 to “Jak do mnie dojechać?”

 1. Klasa Krzysztof Says:

  żeś się napisał z tym dojazdem

 2. Kraków Says:

  Dokładnie. Gratuluje siły do pisania…. 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: