Jak zrobić nowe auto ze starego?

E38 z małym przebiegiem w roczniku ’98 kosztuje minimum 10 tys euro.
A to co jest na allegro powstaje w ten sposób:

 1. Kupujemy od Turka samochód w jednej z poniżej wskazanych dzielnic Berlina: Kreuzberg, Pankow, Lichtenberg, Moabit. Za grosze – bo nikt tego nie chce.
 2. Oczywiście samochód ma 700 tys. przebiegu (albo i milion siedemset) i jest ogólnie zapuszczony, choć może być bez wypadku.
 3. Przyjeżdżamy do BRoP (Banana Republic of Poland)
 4. Auto kierujemy na myjnię, polernię, picownię, perfumerię.
 5. Przychodzimy do domu i odpalamy kompa z netem bo będzie BARDZO potrzebny.
 6. Za pomocą http://www.google.com ustalamy adres i nazwę serwisu BMW w Berlinie. Po co – o tym dalej. Ustalenia mamy np. takie: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=BM…+Berlin&lr=; Grzebiąc w pierwszym z brzegu – http://nl-berlin.bmw.de/de/nl_berlin/de/index.html dajmy na to, że podoba nam się taki adresik:
  BMW Niederlassung Berlin
  Betrieb Tiergarten
  Huttenstraße 50
  10553 Berlin
  Po co to wszystko? Spokojnie, zaraz się dowiecie.
 7. Odpalamy adresik www.allegro.pl i szukamy wyrobu pieczątek. O – jakie to proste: http://www.allegro.pl/item203115958.html. Klikamy i zamawiamy piecząteczkę serwisu BMW z p. 6 – co oczywiście nie stanowi żadnego kłopotu. Ponosimy pierwsze koszta – 25 złotych.
 8. Pozostając na allegro kupujemy proszę Was książeczkę serwisową do BMW. Co? Że problem? Ależ skąd – już jest: http://www.allegro.pl/item202339859.html. Używamy KupTeraz i ponosimy kolejny koszt – 74 złotego z wysyłeczką wprost pod drzwi apartamentu.
 9. Nie zmieniając na razie adresu wpisujemy w wyszukiwareczkę allegro hasełko „Korekta liczników”. No i proszę – już jest – http://www.allegro.pl/item203772258.html. Nawet skłonny dojechać do nas. Ponosimy kolejne koszty – jak w mordę łosiem dyszek na kup teraz plus dojazd, niechajże będzie to dwie stówki.
 10. Zgodnie z założeniem p. 8 cofamy sobie liczniczek do 200.000 km. Najlepiej by fajnie wyglądało ustawiamy na 197.000.
 11. Wydając w Tesco dwie dyszki na piwko siadamy wespół w zespół z kumplem od wódzi do stolika i pijąc dwudyszkowe piwko z Tesco wypisujemy książeczkę serwisową z p. 8 pieczątkując intensywnie piecząteczką z p. 7 co i raz zmieniając tusz w pieczątce (bo przecie koleś serwisował wóz 12 lat to i różne odcienie się… teges… no, jak to Stasiu było – wyblakli nie?). O kolorach długopisu nie wspominam.
 12. Robimy cyfróweczką zdjątka, fotoszopik, wystawiamy aukcyjkę na allegro pt „Bezwypadkowy, mały przebieg, książka serwisowa”
 13. I wszystko by było cacy gdyby nie dwa małe drobiazgi moi drodzy.
  • Drobiazg #1 – biorąc taką książeczkę do ręki, można znaleźć dziwnie wiele błędów ortograficznych w języku niemieckim. Ale trzeba ten język znać…
  • Drobiazg #2 – na ostatniej stronce książeczki, druczkiem drobnym widnieje niepozorny, ale jakże wiele wyjaśniający wpis: „Printed in China 2007”
Reklamy

Komentarze 4 to “Jak zrobić nowe auto ze starego?”

 1. cudakid Says:

  powiem krótko: impressive 🙂

 2. Del Says:

  No, zaprawdę, powiadam wam, nie kupujcie nigdy samochodów od Turków. Gorszych już nie ma. Tzn wg. Turka to on tam wspaniały będzie, ale na 101% taki nie jest 😀

 3. darek dziewa Says:

  Tam >są

  > fajne
  > samochody

 4. Krzysztof Świerczyński Says:

  Ciekawy artykuł. Sporo użytecznych informacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: